På HORISONT Hotel & Konference er stemningen og de gode råvarer helt jordnære, mens hjælpsomheden og kreativiteten udfolder sig frit.
Roen er et af vores fineste varemærker. Alle 20 mødelokaler og 65 værelser har vinduespartier med udsyn til grønne arealer.
Hvis man åbner vinduet høres kun fuglenes fløjten.
Vi har et enormt fokus på bæredygtighed og madspild er vores værste fjende. Vi bruger kun dansk kød og ost, vores grønsagerne er fra Samsø. De friske råvarer bliver brugt i danske retter med et præg fra hele verden
Det er nemt at komme hertil, 5 minutter fra E 45, 10 minutter fra Aarhus Centrum. Derudover har vi +300 gratis parkeringspladser lige uden for døren.
Særtilbud
20% vinterrabat på møder og konferencer
KONFERENCE MED UDSIGT
Vi ligger smukt i den flotte Egådal med store vinduespartier. Det giver lys, udsyn og ikke mindst inspiration.
Naturen omkring os indbyder til en rask travetur i pauserne eller sjove spil på de grønne arealer. Vi nyder godt af
at være placeret lige midt i Agro Food Park, som arbejder på at være det førende innovations- og vækstcenter for
fødevarer i Danmark - og blandt de bedste i verden.
Friske råvarer fra lokalområdet, garanterer at du får depoterne fyldt op, og får det optimale ud af dit møde.
Beliggende kun 5 minutter fra motorvejskryds "Aarhus N" kombineret med 300 gratis parkeringspladser lige ved døren, gør at det er nemt at samles på horisont
Vi glæder os til at byde velkommen
Er der noget vi kan hjælpe med?
Vil du hellere have personlig betjening, sidder vi klar til at hjælpe dig.
Vi kender alle mødestederne ud og ind.
Mandag - fredag, kl. 9-16